Project Description

Teren inwestycji Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego znajduje się w obszarze ścisłej zabudowy staromiejskiej przy ulicy Długiej na tyłach Katedry Polowej Wojska Polskiego. Obiekt zlokalizowany jest pod powierzchnią terenu. Obrys ścian zewnętrznych wpasowany jest w obrys działki oraz obrys istniejących budynków.

Poprzez niewielki pawilon z dużymi przeszkleniami prowadzi droga do właściwych pomieszczeń CKW znajdujących się pod ziemią. Zaprojektowano komfortową klatkę schodową oraz dźwig umożliwiający pokonanie drogi osobom niepełnosprawnym lub o ograniczonej zdolności ruchowej. Na powierzchni oprócz wejścia znajduje się pawilon techniczny z urządzeniami wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi. Wzdłuż granic działki zostaną odtworzone zadaszone wiaty, miejsca parkingowe oraz mur oddzielający działkę od uliczek wewnętrznych.

Sala konferencyjno-wystawowa przylega bezpośrednio do katedry i jest połączona z muzeum znajdującym się w podziemiach.  Nad schodami do podziemi katedry wykonano świetlik zapewniający dostęp światła dziennego. Ściany i sufit zostały zaprojektowane oraz wykonane z materiałów pochłaniających dźwięk aby polepszyć właściwości akustyczne. W miejscach przewidywanych ekspozycji zastosowano uniwersalne szyny prądowe umożliwiające podłączenie dowolnego oświetlenia. W posadzce zastosowano skrzynki z okablowaniem elektrycznym i teletechnicznym umożliwiające organizację ekspozycji multimedialnych.

Inwestor:

Miasto Stołeczne Warszawa

Inwestor Zastępczy:

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Generalny Wykonawca:

AMP Sp. z o.o.